меню

середа, 30 жовтня 2013 р.

Як обрати курси web-дизайну

Отже Ви вирішили стати веб -дизайнером.  Навчальний план підготоки бакалавра у вузі за напрямком 6.050101 «Комп’ютерні науки» буде виглядати так  . Не дуже "комп’ютерно". І взагалі, чи готовлять українські ВУЗи програмістів?.  Вчорашні студенти не завжди в цьому впевнені. Тому Ви вирішили піти на курси. Не буду критикувати чи хвалити якісь із них. Якщо бажаєте отримати конкретні рекомендації - напишіть мені. Обіцяю відповісти на протязі 2-3 днів.


     Ціль даної публікації - застерегти від помилок при виборі курсів. Не варто витрачати час і гроші на курси, які обіцяють навчити працювати з одною програмою (наприклад Dreamweaver). Від WEB - дизайнера вимагається знання багатьох технологій та володіння багатьма програмами. Популярний на таких курсах Dreamweaver взагалі підходить тільки для учнівських сайтів (бо робить дизайн таблицями, а не з допомогою CSS).
    Навички, отримані на цих курсах, звичайно теж можуть виявитися корисними, але "за бортом" буде багато більше потрібних знань та умінь.
Веб-дизайнеру (як мінімум) треба знати: HTML, CSS, JavaScript, PHP,
Photoshop, Flash, Apache, MySql, розуміти роботу популярних CMS (Wordpress Joomla, Oscommerce) і т.д. і т.п.
Дуже важливо розбиратися в методах і технологіях веб -дизайну, але переконайтеся, що вам викладають їх сучасні варіанти. Справа тут не тільки в тому, щоб ви постійно тримали ніс за вітром. Перевіряйте те, що ви вивчили,  і постійно задавайте питання. Важливо відзначити, що веб -дизайн - нове і постійно змінне  поле діяльності; навіть за короткий час вашого навчання воно може змінитися до невпізнання. Ніщо так не допомагає становленню професіонала в Інтернеті, як практика. Вам доведеться "на повну котушку " експлуатувати Веб, щоб бути в курсі всього, що відбувається . Читайте блоги, журнали на зразок цього ( Digital Web Magazine ), онлайн-довідники, наприклад htmlbook , приєднуйтесь до спільнот. Задавайте питання, залишайте коментарі в дискусіях - просто пориньте в середовище, в якому будете надалі працювати.
Ви виявите, що більшість мережевих спільнот налаштовані дружньо до тих, хто виявляє інтерес до навчання. Озирніться навколо, пошукайте людей, що пливуть з вами в одному човні і спантеличені тими ж самими питаннями. Ви можете допомагати один одному.

Створіть сайт. На безкоштовних ресурсах, або платний, власний (це зовсім недорого - близько 150грн. на рік). Раз вже вчите веб - дизайн, постарайтеся практикуватися в ньому кожен день. Не хвилюйтеся про те, погано виглядає Ваша сторінка або добре: чим більше будете дізнаватися, тим кращим буде сайт. Створіть своє портфоліо. З'явилася можливість підробити? Скористайтеся нею. Якщо ж такої можливості немає, працюйте над некомерційними проектами, або робіть сайти для друзів або членів сім'ї. Ці напрацювання істотні для вашого майбутнього успіху.

Пам'ятайте: скільки б ви не вчилися, непізнаного завжди більше. Не думаю, що в Мережі знайдеться хоч один професіонал, який знає Веб на всі 100 %, скільки б довго він не працював веб - дизайнером.
Якщо ви відповідально підійдете до свого навчання і будете навчатися протягом усього життя, у вас все вийде.

Немає коментарів:

Дописати коментар