меню

Репетиторство

Система шкільної освіти постійно в процесі "пошуку", щороку відбуваються якісь зміни в навчанні. Школяреві зовсім не просто у всьому розібратися, усе зрозуміти і засвоїти. Тому батьки звертаються по допомогу до репетиторів. У когось дитина відстає з математики, комусь важко дається іноземна мова. Часто винні діти - дисципліна в класі жахлива, вчителі просто не справляються. Не вистачає кваліфікованих вчителів, особливо з інформатики. Часто репетиторів шукають, коли необхідно підготуватися до здачі випускних іспитів, до ЗНО.

А це означає, що є попит і є пропозиція. Послуги репетитора пропонують студенти педагогічних ВУЗів, для яких це одночасно і практика, і можливість непогано заробити. Високо цінуються послуги досвідчених педагогів. І не дивно: багаторічний досвід, роками накопичені знання, відпрацьована методика дозволяє навіть педагогу-пенсіонеру бути затребуваним, знайти можливість і далі присвячувати себе улюбленій справі. І, що є важливим мотивом, добре заробити.

Природно, в роботі репетитора, як і в будь-який інший, є свої позитивні і негативні моменти. Почнемо з негативних. Для випускника університету не так просто знайти для себе учнів, потрібен час, щоб заробити хорошу репутацію. Та й не тільки час, а вміння знаходити підхід до дитини. Графік роботи репетитора зовсім не стабільний, та й стабільної зарплати чекати не доводиться - тут все буде залежати від вашого вміння знайти учнів і працьовитості.
Та й різниця в оплаті праці початківця педагога і фахівця зі стажем досить відчутна. Має, так само, значення предмет, який ви викладаєте.
Потрібні фахівці з математики, іноземної мови, музики. До таких фахівців традиційно звертаються батьки. Рідше - хімія (якщо дитина планує поступати в медінститут). Все частіше потрібні фахівці з інформатики, знання якої допоможе при працевлаштуванні.

Ну а позитивного в роботі репетитора все ж більше. Почнемо з того, що держава не особливо жалує педагогів, вчителів. Тому репетиторство допомагає отримати суттєву добавку до заробітної плати. Навіть недосвідчений випускник може розраховувати на 8-10 доларів на годину, досвідчений ж педагог отримує по 15-20 доларів на годину. (Це київські ціни, львівські у два рази менші.)
Ще один приємний момент - ви вибираєте для себе графік роботи, учнів. При спілкуванні з одним учнем набагато простіше підібрати необхідну методику, знайти спільну мову. А найголовніший позитивний момент - радість, яку відчуває репетитор, коли його учень вступає до престижного ВНЗ, радість від того, що в учня з'являється живий інтерес до предмету.

Немає коментарів:

Дописати коментар